Psychologické a psychoterapeutické služby nie sú jednoduchým riešením. Očakávania od psychoterapeutickej pomoci bývajú rôzne. Nie je to vždy jednoduchá cesta, niekedy samozrejme môže… viac

Adresy

Informácie o lekárovi

about-me-iconCreated with Sketch. o mne

 • Psychologické a psychoterapeutické služby nie sú jednoduchým riešením. Očakávania od psychoterapeutickej pomoci bývajú rôzne. Nie je to vždy jednoduchá cesta, niekedy samozrejme môže psychologický rozhovor priniesť pomerne rýchle riešenie, inokedy však cesta ktorou musí klient prejsť vyžaduje čas, odhodlanie a hlavne trpezlivosť. Jednoduchá pilulka na zložité, životom nakopené problémy neexistuje. Úlohou psychoterapeuta je preto byť oporou, sprievodcom, miestami expertom, ale hlavne dôverným človekom s ktorým môžete svoje trápenie a otázky v bezpečí a dôvere preskúmať. Spoločne nájdeme cestu ako ďalej.

Liečené choroby

 • depresia
 • stres
 • Fóbie (agorafóbia, sociálna fóbia...)
 • Panická porucha
 • Vtieravé myšlienky - obsedantno-kompulzívna porucha OCD
 • Problémová konzumácia alkoholu
 • Gambling, problémy s hazardnými hrami
 • Manželská, párová terapia
 • Smútková práca
 • Odborné poradenstvo po odobratí vodičského oprávnenia za alkohol
 • Dopravná psychológia - vyšetrenia na vodičský preukaz
viac

Ohodnotenie pacientov

Dodajte svoje hodnotenie
5

Celkové skóre
14 názorov

 • Dochvíľnosť
 • Starostlivosť
 • Príslušenstvo
 • Trpezlivý, veľmi empatický, záleží mu na človeku. Nehrá sa na spasiteľa, nemoralizuje, láskavo prijíma človeka s jeho chybami a slabosťami.

  Mgr. Ján Záskalan2016-11-23

  Človek často v druhých nachádza seba. Ďakujem a prajem všetko dobré.

 • TL;DR: Neodporúčam. Neprofesionálny prístup a celý čas pozeranie sa na hodinky, kľúčové sú pre tohto lekára peniaze. Odporúčam iného profesionála, ktorý nepoužije tieto slová: "cítím sa nepríjemne, pretože z finančného pohľadu sa naše sedenie sa už pretiahlo o niekoľko minút (pozn: dve), preto budem rád, ak ho uzavrieme".

  Tento lekár je glorifikovaný amatér. Pokiaľ si vážite svoje peniaze, choďte inam.

  English: DO NOT RECOMMEND. This doctor is way more interested in his financial gain than in actually helping you. Too bad, but do not get caught in fake reviews and find another professional who is, in fact, a professional.

  This "professional" is a glorified amateur. If you value your time and money, seek help elsewhere.

  Čítal som kvantum pozitívnym hodnotení, preto som MUDr. Záskalana navštívil. Som zákazník, ktorý vie akú hodnotu majú jeho peniaze, preto s recenziami predošlých klientov nesúhlasím.

  Dr. Záskalan sa viac zaujíma o vlastný príjem než o radu pacientovi. Po celý čas nášho sedenia mi neposkytol jedinú objektívnu radu, okrem pohmkávania a písania si do notesu mi neposkytol za moje peniaze vôbec žiadnu protihodnotu. Nehovorím o expresnom vyriešení môjho problému, to ani zďaleka - tento doktor však neprejavil vôbec žiadnu snahu o vyriešenie mojich ťažkosí. Viac prínosu by bolo pre mňa malo, keby som za minutých 50 € pozval na kávu 5 kamarátiek a vypočul si Záskalanove klišéovite rady od nich.
  Záskalan mi neposkytol vôbec žiadne riešenie môjho pomerne jednoduchého problému, zaujímala ho len finančná stránka veci a i keď som mu zaplatil v hotovosti a hneď (za čo mi neposkytol žiaden daňový doklad, len tak mimochodom) niekoľkokrát opakoval, že sedenie musí skončiť (i keď ho mal viesť on, čo neurobil), pretože z finančnej stránky sa cíti nepohodlne.

  Tento lekár je glorifikovaný amatér. Pokiaľ si vážite svoje peniaze, choďte inam.

  Mgr. Ján Záskalan2016-11-23

  Ďakujem za čas ktorý ste venovali napísaniu recenzie. Prvé diagnostické stretnutie je priestorom pre ujasnenie si očakávaní klienta a reálnych možností terapie. Práve tu sme sa zrejme minuli - vy ste očakávali priamu radu na jednoduchý problém, ja som sa snažil postupne zorientovať vo vašich slovách a navrhnúť ďaľšie kroky. Prvé stretnutie je vždy krokom do neznáma a môže vyplaviť veľa tém. Často nie je možné dospieť k odpovedi/ riešeniu tak rýchlo, ako by sme si obaja priali. Ako sa čas stretnutia blížil ku koncu, keďže za Vami nasledoval ďalší klient, musel som aj napriek neuzavretým témam stretnutie ukončiť - nie z finančných, ale časových dôvodov, čo zrejme v kontexte emócií vyznelo ináč... Aj vďaka Vašej spätnej väzbe budem ešte viac dbať na to, aby bol zmysel úvodného stretnutia skutočne zrejmý a nedochádzalo k takýmto nedozorumeniam a sklamaniam.

 • Vďaka tomuto človeku dnes žijem, nepijem a naďalej fungujem vo firme, kde mi hrozil krach. Balík problémov, ktoré sme takto pred rokom rozbalili ani zďaleka nevyzeral ako vianočná nádielka, bola som na pokraji síl. Dnes s vďakou spomínam. ĎAKUJEM a držím palce v ďalšej práci.

  Mgr. Ján Záskalan2016-11-23

  Otvoriť skriňu a nájsť v nej minulosť je niekedy ťažké a tak človek rozpúšťa bolesť. Som rád, že sa nám podarilo nájsť iný spôsob, ako rozpustiť bolesť a kráčať ďalej. Držím palce!

 • vďaka tomuto pánovi som si zachránila vzťah s manželom. Korene mojej žiarlivosti siahali ďaleko, spočiatku to bolo ťažké, ale nevzdala som to. ďakujem.

  Mgr. Ján Záskalan2016-11-23

  Nie vždy sú rozhovory a hľadanie cesty ľahké. Ťažké otázky, ťažké odpovede, ale ak človek pred sebou neutečie a vyhradí si na seba dostatok času, psychoterapia prinesie svoje ovocie.. Som rád, že ste to ani v emočne náročných témach nevzdali. Môžete byť hrdá hlavne na seba. Držím palce!!!

 • Kde nepomohli lieky, pomohol psychológ. Nie je to vševed, ani namyslený chlap s bradou á la Freud, ale vďaka pokojnému prístupu a nezaujatému postoju ma previedol aj náročnými obdobiami, kedy som už obvykle iných psychológov opustila. Elegantný spôsob práce, trpezlivosť, diskrétnosť. Panické záchvaty sú preč, zostala mi sebadôvera, že aj negatívne pocity viem zvládnuť. Vďaka.

  Mgr. Ján Záskalan2015-04-15

  Ďakujem, nech sa Vám darí.

 • najprv som vahal navstivit psychologa, ale teraz som rad, a mal som aj stastie na niekoho kto mi naozaj pomohol, vrelo doporucujem,

  Mgr. Ján Záskalan2015-04-15

  Ďakujem.

 • Bezpochyby najlepšie rozhodnutie môjho života. Prvú návštevu som sa bál ako nikdy predtým, ale vedel som, že ak to neurobím, skončím na liekoch už do konca života. Roky na antidepresívach, čakanie u psychiatra na kontroly po pol roku a žiadny posun v živote ma deptali. A tak som sa objednal. Mailom, odpoveď do 2 hodín, termín do týždňa, na presnú hodinu.

  Mgr. Ján Záskalan2015-04-15

  Ďakujem.

 • Fakt dobrý psychoterapeut v Banskej Bystrici. Obsedantno-kompulzívna porucha s ktorou som sa trápila aj s pomocou liekov roky je preč. Pomohol profesionálny prístup, systematický nácvik zvládania a povzbudzovanie na celej ceste. Nebolo to ľahké, mala som chuť to i vzdať, ale stálo to za to. Dnes už žiadne nutkavé umývanie rúk, žiadna panika pri myšlienkách na hroziace katastrofy. Psychoterapia doslova zachránila môj svet.

  Mgr. Ján Záskalan2015-04-15

  Anna nebyť Vašej odhodlanosti a vytrvalosti, nešlo by to. Nevzdali ste sa a to bolo Vaše najväčšie víťazstvo a zlom v terapii. Ďakujem za dôveru.

 • Po strate manželky som sa rozpil a následne aj rozohral. Gamblingu som naplno prepadol, potom sa mi ako tak darilo, ale stále to nebolo ono. Našiel som si druhú partnerku. Kvoli hre som o ňu skoro prišiel. Cez stránku nehraj.sk som našiel kontakt na tohto psychológa a musím povedať, že keby som bol vedel ako také stretnurtia vyzerajú, určite by som tam išiel skôr. Neriešili sme len jednu tému, bolo toho veľa ale hlavne som v sebe našiel opäť zmysel žiť. A to som myslel, že sa idem liečiť zo závislosti. Mgr. Záskalan mi zachránil život. S úctou a vďačnosťou. Roman

  Mgr. Ján Záskalan2015-04-15

  Práca so závislosťami naozaj nie je jednoduchá, ak je však človek ochotný uvidieť vo svojej "závislosti" aj niečo viac, často útek od niečoho iného, cesta späť je možná aj bez liečenia. Prajem všetko dobré Roman.

 • Absolvoval som iba par stretnuti, ale velmi mi to pomohlo, dokazem sa na mnohe pozerat inak. Najlepšie investované peniaze do seba.

  Mgr. Ján Záskalan2016-11-23

  Ďakujem a prajem všetko dobré.

Doktori rovnakej špecializácie, u ktorých si môžete dohodnúť termín.